niedziela, 20 maja 2018

DYF - byliśmy!


W czwartek 17 maja grupa uczniów klas gimnazjalnych wybrała się na III edycję Digital Youth Forum – jednodniowe forum dla młodzieży, które poświęcone jest bezpieczeństwu online oraz kwestii kreatywnego wykorzystywania Internetu. Wyjazd został zorganizowany przez Szkolny Zespół ds. Bezpieczeństwa w Sieci.
Było dużo dla ducha i dużo dla ciała J Rozpoczęliśmy od śniadania (drożdżówki i herbata), później była pizza, lody, cola, jabłka i dużo, dużo drożdżówek – starczyło nawet na drogę powrotną do szkoły ;-)
Wśród prelegentów były osoby bardzo młode wiekiem i bardzo młode duchem – dzieliły się one swoimi pasjami i pokazywały, że najważniejsze jest realizowanie własnych marzeń. Można wymyśleć sobie zawód, można dzięki swojej pasji pomagać innym, odkrywać ich talenty i jednocześnie tworzyć własną historię. Podczas przerw między sesjami braliśmy udział w konkursach (mamy laureata!), warsztatach modelowania 3D, robiliśmy zdjęcia w fotobudce, wybijaliśmy przypinki, oglądaliśmy wyścigi dronów, sterowaliśmy robotami, uczyliśmy się programowania, oglądaliśmy druki 3D – ogólnie – bardzo kreatywnie spędzaliśmy czas.
Relację z DYF można obejrzeć klikając na link: http://digitalyouth.pl/dyf2018/
Koniecznie chcemy wrócić tam w przyszłym roku!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz