sobota, 28 kwietnia 2018

Akademia Filmowa Multikina


W dniu 26 kwietnia uczniowie klas 7 oraz 2 gimnazjum udali się do Akademii Filmowej Multikina w Złotych Tarasach w Warszawie na spotkanie warsztatowe poświęcone cyberbezpieczeństwu. Rozpoczęliśmy od spotkania na sali kinowej z przedstawicielami Fundacji Intelligent Technologies „Inteligentni w sieci”. Rozmawialiśmy na temat spędzanego w sieci czasu, rodzajów zagrożeń, świadomości młodych ludzi. Nasza grupa wykazała się dużą wiedzą na poruszane tematy i wielokrotnie była chwalona przez Prowadzących J

Drugą częścią zaplanowanych na ten dzień zajęć była projekcja filmu. Obejrzeliśmy film pt. „Nerve”, który w fantastyczny sposób przedstawił, jak łatwo dać się wciągnąć w grę, w podejmowanie wyzwań. Pokazał, że często nie zdajemy sobie sprawy z manipulacji, z intencji osób, z którymi się spotykamy. Działania w sieci mają wpływ na wiele obszarów życia społecznego, a polubienia, udostępnienia i kliknięcia często decydują o naszym postępowaniu.

Zajęcia w Akademii Filmowej Multikina zostały zaplanowane i zorganizowane przez Szkolny Zespół ds. Bezpieczeństwa w Sieci, działający w naszej szkole.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz